Bay Buruşuk 1215 kez görüntülendi.

Durumu :Stokta

Bay Buruşuk

Kitabın İçeriği

Melih’e sorsanız, ustası yaşlı Bay Buruşuk’un yanında çalışmak hiç ama hiç kolay değildi. Çünkü Bay Buruşuk, isminden de anlaşılacağı gibi pek de kolay bir insan sayılmazdı. Ancak asık suratlı, buruşuk yüzlü bu yaşlı adamın bir tek özelliği vardı ki Melih’i gerçekten büyülüyordu: Bay Buruşuk, motosikletler hakkında derin bir bilgiye sahipti. Yalnızca sesini dinleyerek bile bir motosikletin yaşını, modelini, hızını saptayabilirdi. Sonrası mı? İddia ediyoruz ki sonrasını tahmin bile edemezsiniz… Haydi, sayfaları çevirmeye başlayın ve sürprizlerle dolu bu gizemli hikâye başlasın.

 • Kitap Kodu: PAMEY37
 • Kitap Kategorisi: Fantastik Roman
 • Boyutu: 135x210
 • Sayfa Sayısı: 152 sayfa
 • Kağıt Tipi: Enzo 70 gr.
 • Özellikleri: Siyah Beyaz Resimli
 • Kitabın Yazarı: Mehmet Kemal Erdoğan

 • Yazarın Özgeçmişi

1959 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Eğitimini bu şehirde tamamladı. İzmir’de maliyeci olarak çalışmaya başlayan yazar, çeşitli vergi dairelerinde çalıştıktan sonra emekliye ayrıldı. Evli ve iki kız babasıdır. Yazın hayatına şiirle başlayan yazarın Işığın İçindeyim adlı bir şiir kitabı yayınlandı. Yıldız Yürümesi adlı çalışması, M.Kaplan öykü ödülü 2.lik alarak yayınlandı. Daha sonra yazmış olduğu “Burcu’nun Öyküleri”, “Balık Yemi Pina”, “Prenses Mira’nın Gizemi” adlı çalışmaları ödüller alarak yayınlanmıştır. Aynı addaki başka yazarlarla karıştırılmamak için “Kemal” takma adını kullanmaya başladı. Çok sayıda imza, söyleşi ve etkinliklerinde öğrencilerle bir araya gelerek, okuma ve okumanın önemi hakkında söyleşiler yaptı. Çeşitli dergi ve yayın organlarında yazılarıyla edebiyatımıza katkı sağlamaya çalışan yazarın basılı eserleri şunlardır: Işığın İçindeyim (şiir kitabı), Yıldız Yürümesi (öykü), Burcu’nun Öyküleri (roman), Balık Yemi Pina (öykü), Şeker Palyaço (öykü), Prenses Mira’nın Gizemi (öykü), Yol Arkadaşım (roman), Ana Tanrıça (fantastik roman), Araf’ın Atlıları (fantastik roman), Annem Çıldırdı (mizah öykü), Babam Çıldırdı (mizah öykü), Kelebekler Prensi (öykü), Uzaylı Arkadaşım (roman), Su Perisi (öykü) Dedektif Koca Burun (öykü), Küçük Kahraman (roman), Püsküllü (öykü). Çocuklar için yazdığı çalışmaların yanı sıra yetişkinler için yazdığı Hicran-ı Aşk adlı bir kitabı da yayınlanmıştır. Yayınevimizdeki eserleri şunlardır: Büyümek İstiyorum (öykü), Çelimsiz Domates Fidesi (öykü), Kurbağa ve Nilüfer Yaprağı (masal), Sevimli Robot (bilim kurgu romanı), Yavru Ördek (öykü), Yeşil Gezegen (bilim kurgu romanı), Perili Bağ (fantastik roman), Perili Bağ (fantastik roman), Kümbet-Gizli Dünya (fantastik roman). Yazar, çalışmalarına İzmir’in Tire ilçesinde devam etmektedir.


Kitap Yorumları

 • Metin Karademir

  Hikayeyi merakla okudum. Yerel unsurlar bilim-kurgu türüyle gayet başarılı şekilde bir araya getirilmiş. Özellikle ilköğretim çağındaki arkadaşlarım mutlaka okusunlar...

  21/01/2018 02:06:07

Kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.