Pamey Yayın Grubu

BİZ KİMİZ?

Patik kitap, 2015 yılında Özgür Eğmir tarafından kuruldu.  Mesleki serüveninin günümüze uzanan çizgisi içinde Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda değerli eğitimci, yazar ve editörden oluşan eğitim emekçileri ile bağlantılar kurdu, eğitim yayıncılığı alanında birçok önemli projeye imza attı.  Özgür Eğmir, bu deneyimlerini  Patik Kitap ile zirveye taşıdı.

Peki en önemli soruya gelelim: Biz kimiz?

Biz, gerçek bir kitapsever olmanın çocukluk yıllarına dayandığını çok iyi bilen ve geleceğin yetişkin okurlarını bugünden eğitmeyi , dünyayı çocukların gözleriyle görebilmeyi ve onlara en doğru şekilde ulaşabilmeyi hedefleyen büyük bir aileyiz.

Biz, insanın “insan” olabilmesi, “insanca” yaşayabilmesi  ve “insan” olarak kalabilmesinde küçük yaşlardan başlayarak doğru kitaplar okumanın ne kadar büyük bir rolü olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle,  misyonumuzun kutsallığını bir an bile unutmadan çocuklarımız için en doğru eserleri üretmeye devam ediyoruz.

Biz, “yorulmak” kelimesini  kişisel sözlüğümüzden çıkardık. Çünkü yarınlara dair bir umudumuz var.   Ülkemizin her köşesindeki çocuğa ulaşabilmek ve onu kitapların güzelliği ile tanıştırarak geleceğe dair perspektifini genişletmek bizim başlıca amacımız.

Sizleri de kitapların evrensel lisanına katılmaya davet ediyoruz.

Sevgiyle, umutla, kitapla…