Eşeğin Rüyası 6037 kez görüntülendi.

Durumu :Stokta Teslimat Bilgisi :1-3 İş Günü

Eşeğin Rüyası

Kitabın İçeriği

Masallara olan ilgisiyle tanınan ve Masalcı Dede lakabıyla anılan yazarımız Cemalettin E. Kavaklıgil, Anadolu gezilerinde masal ustası ninelerle dedelerden derlediği masalları çocuk edebiyatına kazandıran çok önemli bir isimdir. Bu kitapta da siz çocuklara, Molla Ali dedesinin tavan arasındaki asırlık sandığından çıkan öyküleri yeniden yazıp ulaştırıyor. Fabl türündekli hem düşündürücü hem de eğlenceli bu öyküleri keyifle okuyacağınıza eminiz.

    150,00 ₺ 120 ₺

  • Kitap Kodu: PAMEY101
  • Kitap Kategorisi: Masal
  • Boyutu: 135x195
  • Sayfa Sayısı: 96 sayfa
  • Kağıt Tipi: 1. Hamur
  • Özellikleri: Masallara olan ilgisiyle tanınan ve Masalcı Dede lakabıyla anılan yazarımız Cemalettin E. Kavaklıgil, Anadolu gezilerinde masal ustası ninelerle dedelerden derlediği masalları çocuk edebiyatına kazandıran çok önemli bir isimdir...
  • Kitabın Yazarı: Masalcı Dede Cemalettin E. Kavaklıgil

  • Yazarın Özgeçmişi

Masala olan ilgisiyle tanınan ve duyulmamış masalları derlemesiyle bilinen emekli öğretmen Cemalettin E. Kavaklıgil, 1938’de Samsun’un Kavak ilçesine bağlı Tabaklı Köyü’nde doğdu. Küçük yaşlardan itibaren masal dinleme, toplama ve derlemesiyle uğraştı. Anadolu’yu karış karış gezip ellinin üzerinde kitap yazdı. Küçük yaşlarda büyüklerinden masal dinlemek için hayvan baktığını, harman yaptığını belirten Kavaklıgil, eğitimi için Köy Enstitüsü’ne yazıldığında da masal merakını sürdürdü. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen öğrencilerden kendi yörelerinin hikâyeleri dinleyip derlemeye başladı. Böylelikle yüzlerce masal öğrendi. On sekiz yaşında öğretmen olarak göreve başlayan Kavaklıgil’in öğrendiği masalları kitaplaştırma süreci de bu dönemde başladı. İlk kitabı 1964 yılında yayınlandı. Kahkaha Kervanı, Keloğlan Masalları, Dede Korkut Hikâyeleri, Nasrettin Hoca Fıkraları gibi eserleri büyük beğeni topladı.


Kitap Yorumları

Kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.