Yebyebi Tozu 3642 kez görüntülendi.

Durumu :Stokta Teslimat Bilgisi :1-3 İş Günü

Yebyebi Tozu

Kitabın İçeriği

YEBYEBİ TOZU Küçük köyün içinde yalnızca bir tane bakkal dükkanı vardır. Bütün çocuklar bu bakkaldan alışveriş yapmakta ve sahibini çok sevmektedir. Bakkal Amca'ya çok güzel leblebi tozu yaptığı için "leblebici" demektedirler. Ama küçük çocuklar, leblebi kelimesini tam olarak söyleyemedikleri için "yebyebici" koymuşlardır adını. Yebyebici Amca, kendi hazırladığı leblebi tozunu külaha doldurup üzerine de bolca dondurma koymaktadır. Bu güzel lezzet, çocukların çok hoşuna gitmektedir. Köyün bütün çocukları, buldukları her fırsatta bakkala koşarak bu ziyafetin keyfini sürmektedir. Yebyebici Amca, dükkanına her gelen çocuğa bir masal anlatmakta ve onların iyi bir insan olması için nasihat etmektedir. Çocuklar, hem külahtaki lezzet hem de masaldaki lezzetin keyfini çıkararak yanından ayrılmaktadır. Her masal, çocukları ayrı bir maceraya doğru sürüklerken içinde de bir çok nasihat barındırmaktadır. İLETİ: Arkadaşlık, paylaşmak, elindeki ile yetinmek, kararlı olmak, iyilik yapmak ÖRTÜK İLETİ: Aç gözlü olmamak, bencil davranmamak, yalan söylememek, ailenin önemi, büyüklerin sözünü dinlemek.

    120,00 ₺ 96 ₺

  • Kitap Kodu: PAMEY165
  • Kitap Kategorisi: Masal
  • Boyutu: 13*19,5
  • Sayfa Sayısı: 64 sayfa
  • Kağıt Tipi: 1. Hamur 90gr
  • Özellikleri: YEBYEBİ TOZU Küçük köyün içinde yalnızca bir tane bakkal dükkanı vardır. Bütün çocuklar bu bakkaldan alışveriş yapmakta ve sahibini çok sevmektedir. Bakkal Amca'ya çok güzel leblebi tozu yaptığı için "leblebici" demektedirler. Ama küçük çocuklar, leblebi kelimesini tam olarak söyleyemedikleri için "yebyebici" koymuşlardır adını. Yebyebici Amca, kendi hazırladığı leblebi tozunu külaha doldurup üzerine de bolca dondurma koymaktadır. Bu güzel lezzet, çocukların çok hoşuna gitmektedir. Köyün bütün çocukları, buldukları her fırsatta bakkala koşarak bu ziyafetin keyfini sürmektedir. Yebyebici Amca, dükkanına her gelen çocuğa bir masal anlatmakta ve onların iyi bir insan olması için nasihat etmektedir. Çocuklar, hem külahtaki lezzet hem de masaldaki lezzetin keyfini çıkararak yanından ayrılmaktadır. Her masal, çocukları ayrı bir maceraya doğru sürüklerken içinde de bir çok nasihat barındırmaktadır. İLETİ: Arkadaşlık, paylaşmak, elindeki ile yetinmek, kararlı olmak, iyilik yapmak ÖRTÜK İLETİ: Aç gözlü olmamak, bencil davranmamak, yalan söylememek, ailenin önemi, büyüklerin sözünü dinlemek.
  • Kitabın Yazarı: Mehmet Emin ALTAN

  • Yazarın Özgeçmişi

1977 yılının soğuk bir akşamında Eskişehir’deki sıcak yuvasına “merhaba” dedi. Bir öğretmen babanın oğlu olarak çok erken yaşlarda kitaplarla tanıştı ve bu tanışıklığı, zamanla hiç bitmeyecek bir sevdaya dönüştü. İlköğretimini Eskişehir’de, lise eğitimini İstanbul’da ve üniversite eğitimi de Ankara’da tamamladı. Edebiyata olan sevgisi, öğretmenlerinin teşviki ile daha da büyüyerek lise dönemlerinden itibaren meyvelerini vermeye başladı. Okullar arası yarışmalarda dereceler elde etti, çeşitli dergilerde şiir ve denemeleri yayımlandı. Mühendislik Fakültesinden mezun olmasına rağmen eğitim konularında iki yüksek lisans yaparak edebiyat alanında kendini geliştirmeye devam etti. 2019 Yılında, kalemini ve edebi sanatını okuyucular ile paylaşmaya karar vererek ilk kitabını yayımladı. Halen roman, hikâye ve çocuk kitapları yazarak özellikle gençlere okuma sevgisinin kazandırılması üzerine çalışmalar yapmaktadır.


Kitap Yorumları

Kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.