Rüya Adası 3457 kez görüntülendi.

Durumu :Stokta Teslimat Bilgisi :1-3 İş Günü

Rüya Adası

Kitabın İçeriği

RÜYA ADASI Selim ve Yeliz'in, Yağmur adında çok tatlı bir kızları vardır. Yağmur, her gece uykuya daldığında, Rüya Adasına çok güzel bir yolculuk yapmaktadır. O adaya gideceği için mutluluk içinde yatağına yatmakta ve hemencecik uyumak istemektedir. Rüya Adasında, Çiko isimli köpeğin sırtında, bulutların üzerine çıkar, denizleri aşar ve rüzgarlarla yarışır. Hatta Rüya Adasından bir hediye getirmiştir gerçek dünyasına. Bu hediye ile çok güzel bir arkadaşlığı vardır ve bunu hiç kimse bilmemektedir. Yağmur, hem bu dünyadaki arkadaşı hem de Rüya Adasındaki arkadaşı nedeniyle oldukça mutludur. Ama aç gözlülük yaparak ikinci bir hediye daha getirmek istemektedir. Bir gün babası ile birlikte bir yolculuğa çıkarlar ve hiç tahmin etmediği şekilde ikinci hediyesi ile karşılaşır. Ama gelen bu hediye, Yağmur'un mutlu etmeye yetecek mi? Diğer çocuklarında aynı durumda olması nedeniyle işler giderek gizemli bir hal alır. Rüya Adası ile gerçek dünya arasındaki bağlantıyı çözmek için gizemli bir maceraya atılırlar. İLETİ: Arkadaşlık, paylaşmak, elindeki ile yetinmek, kararlı olmak. ÖRTÜK İLETİ: Aç gözlü olmamak, bencil davranmamak, ailenin önemi, iyi birey olmak.

    180,00 ₺ 144 ₺

  • Kitap Kodu: PAMEY166
  • Kitap Kategorisi: Fantastik Roman
  • Boyutu: 13,5*21
  • Sayfa Sayısı: 160 sayfa
  • Kağıt Tipi: Enzo
  • Özellikleri: RÜYA ADASI Selim ve Yeliz'in, Yağmur adında çok tatlı bir kızları vardır. Yağmur, her gece uykuya daldığında, Rüya Adasına çok güzel bir yolculuk yapmaktadır. O adaya gideceği için mutluluk içinde yatağına yatmakta ve hemencecik uyumak istemektedir. Rüya Adasında, Çiko isimli köpeğin sırtında, bulutların üzerine çıkar, denizleri aşar ve rüzgarlarla yarışır. Hatta Rüya Adasından bir hediye getirmiştir gerçek dünyasına. Bu hediye ile çok güzel bir arkadaşlığı vardır ve bunu hiç kimse bilmemektedir. Yağmur, hem bu dünyadaki arkadaşı hem de Rüya Adasındaki arkadaşı nedeniyle oldukça mutludur. Ama aç gözlülük yaparak ikinci bir hediye daha getirmek istemektedir. Bir gün babası ile birlikte bir yolculuğa çıkarlar ve hiç tahmin etmediği şekilde ikinci hediyesi ile karşılaşır. Ama gelen bu hediye, Yağmur'un mutlu etmeye yetecek mi? Diğer çocuklarında aynı durumda olması nedeniyle işler giderek gizemli bir hal alır. Rüya Adası ile gerçek dünya arasındaki bağlantıyı çözmek için gizemli bir maceraya atılırlar. İLETİ: Arkadaşlık, paylaşmak, elindeki ile yetinmek, kararlı olmak. ÖRTÜK İLETİ: Aç gözlü olmamak, bencil davranmamak, ailenin önemi, iyi birey olmak.
  • Kitabın Yazarı: Mehmet Emin ALTAN

  • Yazarın Özgeçmişi

1977 yılının soğuk bir akşamında Eskişehir’deki sıcak yuvasına “merhaba” dedi. Bir öğretmen babanın oğlu olarak çok erken yaşlarda kitaplarla tanıştı ve bu tanışıklığı, zamanla hiç bitmeyecek bir sevdaya dönüştü. İlköğretimini Eskişehir’de, lise eğitimini İstanbul’da ve üniversite eğitimi de Ankara’da tamamladı. Edebiyata olan sevgisi, öğretmenlerinin teşviki ile daha da büyüyerek lise dönemlerinden itibaren meyvelerini vermeye başladı. Okullar arası yarışmalarda dereceler elde etti, çeşitli dergilerde şiir ve denemeleri yayımlandı. Mühendislik Fakültesinden mezun olmasına rağmen eğitim konularında iki yüksek lisans yaparak edebiyat alanında kendini geliştirmeye devam etti. 2019 Yılında, kalemini ve edebi sanatını okuyucular ile paylaşmaya karar vererek ilk kitabını yayımladı. Halen roman, hikâye ve çocuk kitapları yazarak özellikle gençlere okuma sevgisinin kazandırılması üzerine çalışmalar yapmaktadır.


Kitap Yorumları

Kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.