Gri Kaplan Yaş Günü 5350 kez görüntülendi.

Durumu :Stokta Teslimat Bilgisi :1-3 İş Günü

Gri Kaplan Yaş Günü

Kitabın İçeriği

YAZAN MARGREET STRIJBOSCH 6 yaşından beri kendini okumaya, sonra da yazmaya vermiş bir günümüz akademisyeni. Hollandaca, Rusça ve Türkçe birbirinden güzel çocuk kitapları var. Çok dil biliyor, çok. Hollanda’nın en güzel çocuk kitaplarını yazıyor. “Geçen yüzyılda (1959) Hollanda-Gelderland'da küçük bir köyde doğdum. Dışarıda oynayan bir çocukken altı yaşımda okumayı öğrenmek hayatımda bir dönüm noktası oldu. Sonraları hep içeride oturup okumayı tercih ettim. Sabahın erken saatlerinden akşama kadar. Kafamı bir perdenin altına sokup, bazen de yorganımın altında gizlice bir cep feneriyle, ya da yazın geç kararan havanın ışığıyla hep okudum. RESİMLEYEN CHARLES MICHELS dünyanın en iyi illüstratörü. Resimlerinde kahramanların ruhlarını yansıtıyor. “Üç yaşındayken annem bana kâğıt ve renkli kalemler verdi. Çizimlerimin olduğu defterim hala durur. Yıllar geçince kendimi sırayla Amsterdam, Lahey Kraliyet, Toulouse ve Roma Akademilerinde buldum. Şimdi bir illüstratör, ressam/görsel eğitim ve yeni medya öğretmeni olarak çalışıyorum.” ÇEVİREN ŞEBNEM CONGAR bu kitabı çok beğendiği için çevirdi. Aslında müthiş bir çocuk kitapları yazarı. Oyuncakçı-Sokakların Taçsız Kralları’nı, Yazar mısın?’ı, Seni Gidi Covid 19’u ve daha birçok kitabı o yazdı. “Yazmama sebep olan herkesi seviyorum. Kitaplar benim evim. Bilgisayarım en iyi dostum.” YAYINCI ÖZGÜR EĞMİR yazarlara değer veriyor ve dünyanın en güzel kitaplarını büyük emeklerle basıyor.

    170,00 ₺ 153 ₺

  • Kitap Kodu: PAMEY177
  • Kitap Kategorisi: Öykü
  • Boyutu: 22*22
  • Sayfa Sayısı: 36 sayfa
  • Kağıt Tipi: Kuşe
  • Özellikleri: HAYDİ ÇOCUKLAR ŞİMDİ SİZ DE ABARTIN. KENDİNİZE BAKIN VE DÜNYANIN EN HARİKA İNSANI OLDUĞUNUZU HİSSEDİN. BİRAZ ŞIMARIN. KENDİNİZLE MUTLU OLUN. SİZ BUNA DEĞERSİNİZ. DEĞİL Mİ?
  • Kitabın Yazarı: MARGREET STRIJBOSCH - Şebnem Congar

  • Yazarların Özgeçmişi

MARGREET STRIJBOSCH
6 yaşından beri kendini okumaya, sonra da yazmaya vermiş bir günümüz akademisyeni. Hollandaca, Rusça ve Türkçe birbirinden güzel çocuk kitapları var. Çok dil biliyor, çok. Hollanda’nın en güzel çocuk kitaplarını yazıyor. “Geçen yüzyılda (1959) Hollanda-Gelderland'da küçük bir köyde doğdum. Dışarıda oynayan bir çocukken altı yaşımda okumayı öğrenmek hayatımda bir dönüm noktası oldu. Sonraları hep içeride oturup okumayı tercih ettim. Sabahın erken saatlerinden akşama kadar. Kafamı bir perdenin altına sokup, bazen de yorganımın altında gizlice bir cep feneriyle, ya da yazın geç kararan havanın ışığıyla hep okudum.

Şebnem Congar
Şebnem Congar neşesini İzmir’den alan bir Mayıs çocuğu. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi D.E.Ü.E.F. İngilizce Ana Bilim Dalı mezunu. Edebiyat dünyasında, fantastik öyküler, masallar, tiyatro ve denemelerden oluşan 20 kitaplık portföyü; resim dünyasında da 18 sergisi bulunan Congar yazar-çizerliğine İstanbul, Alaçatı ve Hollanda üçgeninde devam ediyor. Kitap yazmaya öncelik verip kariyeri izin verdiğince dergi yazarlığı, sinema ve tiyatro oyunculuğu yapıyor, bisiklete biniyor. Sanatçı bir ailenin uzantısı olarak iki ortak kitapları bulunan, ses mühendisi ve müzisyen bir oğul annesidir. “Kitaplar evimdir, okuyucularım yuvam.”-Şebnem Congar


Kitap Yorumları

Kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.