Tac'i Macera Dolu Trakya'da 3813 kez görüntülendi.

Durumu :Stokta Teslimat Bilgisi :1-3 İş Günü

Tac'i Macera Dolu Trakya'da

Kitabın İçeriği

UZAYLI TACİ DÜNYAYI GEZİYOR DİZİSİ 1. KİTAP Başka bir gezegenden gelen Tac’i Macera Dolu Trakya’da keşiflerine başlar.O, yolculuğu başlamadan önce Sirius’tayken bir mesaj almıştı. Halkının kendisinden önce Dünya’ya gönderdiği Lola kayıptı ve kendisi hem Lola’yı bulacak, hem de onun yarım bıraktığı keşif ve arama görevini sürdürecekti. İyiliğin temsilcisi Sirius halkı ile kötülüğün temsilcisi Darius halkı arasındaki amansız mücadeleden kesitlerin yaşandığı serinin bu ilk kitabında her iki gezegende yaşayanların da ihtiyaç duyduğu uçan hayalet, yaşam cevheri ve sonsuz akışkanın izine ulaşmak için Tac’i nehirleri, gölleri, dağları, boğazı, denizi, bölgenin tarihi mirasını, ayçiçeği ve pirinç tarlalarını adımladı. Sevimli, bilge bir çiftçinin eşlik ettiği Tac’i ile zaman zaman bir kedinin bünyesinde karşısına çıkan Darius’lu arasında adeta köşe kapmaca yaşandı. Edirne’de eski saray kalıntılarındaki tünelde, Ali Paşa Çarşısı’nda; Kırklareli’nde Dupnisa Mağarası içinde ve daha birçok yerde baş döndürücü olaylar gerçekleşti. Tac’i, rehberi Sülüman Amca’nın da yardımıyla peşinde olduğu sır bilgilere giden yolda bazı ipuçlarına ulaşmayı da başardı. Özellikle Siriuslular ile İnsanoğlu arasındaki antlaşmaya ulaşılması ve sonrasında gizemli bir kişiyle Uzun Köprü’deki buluşma Tac’i’yi sonuca daha da yaklaştırdı. TAC’İ İLE KEŞFETMEYE HAZIR MISINIZ? Dünya’ya gönderilen son keşif görevlisi Tac’i büyük bir masanın üstüne yaydığı dev bir harita üzerinde birer düzine keşif bölgesi tespit etti. Rotayı oluşturdu ve bu kutsal görev için yola çıktı. O kimi zaman bir dağın zirvesinde, kimi zaman bir ormanda, kimi zaman bir mağarada, kimi zaman bir gölün ya da bir denizin içinde karşımıza çıkacak. Onu bazen akılalmaz dehlizlerde bazen de nefes kesen bir koşturmacanın içinde izleyeceğiz. Okudukça içinizdeki keşifçi ruh daha da canlanacak. Kendinizi coğrafyanın ve tarihin eşsiz derinliklerinde dolaşırken bulacaksınız.

    180,00 ₺ 144 ₺

  • Kitap Kodu: PAMEY192
  • Kitap Kategorisi: Roman
  • Boyutu: 13,5*21
  • Sayfa Sayısı: 112 sayfa
  • Kağıt Tipi: Enzo
  • Özellikleri: ANA TEMA Bir macera örgüsü içinde bölge bölge coğrafya ve tarihin derinliklerine yolculuk. KISACA: Geziyoruz, keşfediyoruz, öğreniyoruz! TEMA Trakya’nın coğrafi ve tarihi derinliklerinde keşif, sırların çözümü KISACA: Trakya’nın röntgenini çekiyoruz! ALT BÖLÜMLER SERÜVEN BAŞLIYOR GİZEMLİ DEHLİZLERE YOLCULUK ŞİFRELİ MESAJIN PEŞİNDE
  • Kitabın Yazarı: Murat Şahin

  • Yazarın Özgeçmişi

ÖZGEÇMİŞ MURAT ŞAHİN / Coğrafya Öğretmeni - Yazar Yazar, 1976, Sakarya - Akyazı doğumludur. İlkokulu doğduğu köy olan Mecidiye’de, ortaokul ve liseyi Karapürçek Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde bitirmiştir. Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Gürcistan’ın Siyasi Coğrafyası” adlı tez çalışmasını yaptığı coğrafya alanında tamamlamıştır. Uzun yıllar özel sektör ve kamudaki farklı liseler ile BİLSEM’de görev yapmıştır. Halen yayınevlerine içerik hazırlamakta, yazarlık ve redaktörlük yapmaktadır. Üniversite hazırlık alanında farklı yayınevlerinden çıkmış olan birçok coğrafya kitabı ve kitap bölümü yayınlanmıştır. YAYINLANMIŞ KONGRE/SEMPOZYUM SUNUMLARI İLE MAKALELERİ: * Transkafkasya’da Etnik Dağılımın Siyasi Etkileri, TİKA Avrasya Etüdleri Dergisi, 19. Sayı, Yıl:2001, ISSN:1300-1604, Sayfa: 33-51 * Orta Asya’da Coğrafi Konumun Siyasal Etkileri, TİKA Avrasya Etüdleri Dergisi, 16. Sayı, Yıl:1999, ISSN:1300-1604, Sayfa: 129-142 * Science Activity at Climatology: Melting Glacier, Journal for the Education of the Young Scientist and Giftedness 2013, Volume 1, Issue 1, 21-26 * Bir Siyasi Güç Olarak Saha Ve Kafkas Siyasi Coğrafyasındaki Etkileri, 3. Uluslararası Coğrafya Sempozyumu (GEOMED-2013), 10-13 Haziran 2013, Antalya * Üstün Zekâlı Öğrencilerde Coğrafya Eğitimi, ELMIS-ER 2013 Uluslararası Özel Eğitim Kongresi, 19-21 Haziran 2013, Akşehir-Konya * Öğretim Süreçlerindeki Yetenek Gelişiminde Öğrenci Proje Çalışmalarının Etkisi, Uluslararası Yetenek Gelişimi ve Mükemmellik Kongresi, 25-28 Eylül 2013, Antalya * Üstün Yetenekli ve Üstün Zekâlı Öğrenciler İçin Coğrafya Öğretiminde Ürün Farklılaştırma Örnekleri, 25. Ulusal Eğitim Bilimleri Kongresi, 21-24 Nisan 2016, Antalya (Ortak Yayın) Yazar coğrafya alanında eğitim materyali tasarımları yapmaktadır. Çok sayıda öğrenci bilim projesine danışmanlık yapmış, TÜBİTAK Yaratıcı Doğa Eğitimi ile TÜBİTAK Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi Doğa Eğitimi programlarında uzman olarak yer almıştır. MEB Yaşayan Coğrafya Buluş Atölyesi ile 7x7 Arazi Eğitimi projelerini hayata geçirmiştir. Hobi olarak son coğrafyacı isimli youtube kanalında coğrafya konularını anlatmakta, coğrafya alanındaki ilginç sorulara cevap vermekte ve deney videoları yayınlamaktadır. Bir KIZILAY gönüllüsü olan yazar hayvanat bahçelerine ve sirklere karşıdır. “Dünya bize büyüklerimizden miras kalmadı, biz onu çocuklarımızdan emanet aldık." sözüyle özetlenebilecek yaklaşıma inanmış bir çevrecidir. Antik tarih meraklısıdır. El sanatları öğretmeni olan eşi Ebru, kızı Nehir, oğlu Tuna ile Adapazarı Ovası’nın batısında, Sapanca Gölü’nün doğu ucunda yer alan 125 rakımlı bir tepede, 41° Kuzey enlemi - 30° Doğu boylamında, Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın ve 1500 yıllık Jüstinyanüs Köprüsü’nün yakınlarında kapısında kedilerin eksik olmadığı bir evde yaşamaktadır. Murat Şahin okumaya, düşünmeye ve yazmaya devam etmektedir.


Kitap Yorumları

Kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.